מדידות מה-BuySide

מקונגרס מנהלי השקעות הערך 4Q13: צחי אברהם מרידינג קפיטל מנתח את חברת אייליקס מדיקל

חשבתי לתת את הכבוד הראוי לכל אחד מן המנהלים שהסכימו לתרום לנו מזמנם וניסיונם, ולשדר בנפרד את הניתוח שהעבירו במסגרת קונגרס מנהלי השקעות הערך האחרון.

אז הנה הניתוח הראשון, של צחי אברהם מרידינג קפיטל, על חברת אייליקס מדיקל (כזכור, לפי הנחיות הרשות, המנהלים לא יוכלו להתייחס לתגובותיכם):

2 thoughts on “מקונגרס מנהלי השקעות הערך 4Q13: צחי אברהם מרידינג קפיטל מנתח את חברת אייליקס מדיקל

 1. עומרי

  ניתוח מאוד מעניין שנראה מבטיח. אני חייב לציין שויתרתי על הצפייה בוידאו במקור בגלל שמה של החברה שנראה לי מחשיד, ולמעשה נפלתי להטיה שצחי אברהם מדבר עליה…

 2. btvs

  אילקס, או למעשה בעל השליטה שלה, זכורים לרעה מהניסיון למחוק את מדטכניקה על ידי איחוד (שלא עבר בהצבעה). הנושא סוקר גם בעיתונות וגם בבלוג כאן, ובין היתר עלו נושאים כמו הערכות שווי מוזרות שנועדו להצדיק הצעה לא הוגנת למחזיקי מדטכניקה, חוב גדול של אילקס מול קופת מזומנים של מדטכניקה, שאילקס מנסה לשלוח אליו יד, ותנאי שכר מפליגים של בעל השליטה.

  לכן, הפתיע אותי שההמלצה היא דווקא לאילקס מדיקל, כשבעבר דובר על כך שהחברה הבריאה מבין השתיים היא מדטכניקה, שהדבר הכי גרוע שאפשר להגיד עליה היא שהיא בשליטת אילקס (וזה, לדעתי, היה דבר מספיק גרוע כדי לגרום לי למכור את האחזקות שלי שם).

  הסקירה עצמה נשמעת מאוד משכנעת, ומתעלמת מכל הסיפור שהזכרתי קודם, מה שמעלה אצלי שתי תהיות:
  1. האם ההיסטוריה של אילקס ומדטכניקה לא רלוונטית לסקירה?
  2. האם בחברות שמוזכרות בסקירות האחרות יש "עזים" שהסוקרים בחרו להתעלם מהן?

כתיבת תגובה