מדידות מה-BuySide

הצד האפל של אדוארד B (?)

נראה לי קצת מוזר שבבלוג בו מרבית הקוראים מאוד מעריכים את וורן באפט, אף אחד עדיין לא העלה את הכתבה האחרונה מכלכליסט עליו (שבעצם מבוססת על כתבות אחרות בנושא).

מעניין לראות שהטוקבקים לכתבה ממש מפרגנים לו.

7 thoughts on “הצד האפל של אדוארד B (?)

 1. עודד

  היעדר האיזכור מעיד בעיקר על הכתבה הממחזרת… הכלבים הנובחים ואין חובת התייחסות לכל נביחה.

 2. ירון קרן

  זה cherry picking במובן השלילי, לכל מי שיש עסקים בכזה הקף יהיו פשלות פה ושם.
  לשם האיזון היה שווה לציין שבאפט תורם כמעט את כל רכושו.

 3. אסף נ

  אני חושב שגם ראוי לציין שבאפט התייחס לחלק מההאשמות הללו באסיפה. באופן נוח כל ההתייחסויות של באפט הושמטו. הכתבה רצופה באי דיוקים כמו "שרוב התיק היה נגזרים" וכו'. שלא לדבר שהכותב לא מבין בכלל שום דבר בניהול הון -הציב את העובדה שבאפט לא חילק דיבידנדים כנגד באפט. נו באמת, פשוט מגוחך. הכתב חשף את ערוותו ואפילו לא מודע לכך.

  עודד – נכון שהכתבה בעברית ממוחזרת, אבל משום מה אני מרגיש ריח קומוניסטי הרבה הרבה יותר חזק מהגרסא העברית.

  לגבי הטוקבקים: אם הכתבה היתה קצרה, הטוקבקים השליליים היו רבים הרבה יותר (ודי לחכימא ברמיזא ולשטיא בכורמיזא, למרות שאנו לא אלימים). יפה לראות שהטוקבק היחידי שלא מפרגן לבאפט הוא ללא תוכן וגם במשפט היחידי שכתב יש שתי שגיאות כתיב צורמות. ישנה עוד תגובה כנגד גייקו, והפלא ופלא גם שם יש אינספור שגיאות כתיב. אולי אשמע מתנשא, אך אבל במוח של הטוקבקיסט הישראלי הממוצע, זה שלא מגיע לסוף הכתבה וזה שמניח שהכתוב בעיתון אמת לאמיתה, יש אג'נדה שתולה מוחית ששתלו בו העיתונים האנטי קפיטליסטיים בישראל (כמעט כולם) – כל מי שעשיר הוא פושע וגנב וזו גאווה להיות בינוני. כנראה שמי שטרח והגיב, במקרה דנן טרח גם לקרוא עד הסוף, ולכן מכיר את הדמות העגולה של באפט ולא ניזון מהדמות השטוחה, אינו בינוני ויודע לקרוא מעבר לכותרת, ולכן יכול להגיב לעניין.

  אגב, אינני מסנגר על באפט כלל. בתור מי שנכח באסיפה האחרונה אני מלא ביקורת עליו. אך ראוי שהביקורת תהיה מדוייקת, נכונה ומכוונת, ולא תירה חיצים של טמטום לכל כיוון, ללא בדיקה, חיצים שאין להם קשר למציאות.

 4. אלחנן

  מדהים. הכתיבה שם כל כך רדודה וכל כך מטעה. הייתי מביא כמה דוגמאות אבל כל שורה שנייה שם היא דוגמא אז אני לא יודע מאיפה להתחיל.
  "על פי באפט, קרנות הגידור הן סכנה לשווקים" מישהו נתקל בציטוט הזה? מופרך.
  כל הכתבה הזו מופרכת. כדי להראות שבאפט "מתחמק ממיסים" הכתבת מביאה ציטוט של באפט מ1967 לשותפים בקרן כשהוא סיפר להם על השלכות המס החיוביות של השקעה לטווח ארוך.

 5. אוריאל פ

  למה שנעלה? כתבה רדודה. כלכליסט הוא אתר עם אג'נדה מאד ברורה ודי אנטי-קפיטליסטית. הלוואי על כולנו אנשים שתורמים את מרבית הונם המוחלט חזרה לחברה. כתבת שלא מבינה על מה היא כותבת (או ממחזרת) וממחישה זאת היטב, החלק על הנגזרים למשל -באפט הצליח לקבל בפרוטות מימון זול מאנשים לא רציונליים במיוחד או על מדיניות הדיבידנד (מה ההיגיון לחלק דיבידנד למשקיעים כשהתשואה של באפט עצמו גבוהה משמעותית יותר?)
  באפט עם ההובלה שלו ושל גייטס בפרויקט המליארדרים שתורמים הונם לחברה עשה כאן הרבה מאד טוב. כן ירבו אנשים מסוגו.
  בכלל, זו אחת הבעיות עם עיתונאים בתקשורת הכלכלית. בהרבה מאד מקרים מדובר על אנשים שלא עוסקים בעסקים והון בעצמם אלא כותבים עליו, ורמת ההבנה והשליטה בחומר בהתאם.

 6. חיים אנרסטר

  היחוד של משקיעי הערך שהם שוחים נגד הזרם ואינם רואים צורך בתגובה על מה שנדמה שמתרחש
  אני משער שאם היה מדובר בכתבה על גורו טכני התגובות היו…………
  בכלל זה כתבה ממוחזרת נדמה לי שיש אחת שראינה את באפט וכתבה עליו סוג של ביוגרפיה ושם זה הופיע

כתיבת תגובה